poniedziałek, 31 października 2016

Zabawa ma moc

Często ludziom zdarza się mówić do dziecka lekceważąco o jego zabawie. Mówią:  "to tylko taka zabawa", "on się tak tylko bawi", "ty byś się tylko bawił i bawił".

Z kolei pedagodzy, psycholodzy, socjolodzy, neurolodzy mówią wprost: zabawa jest ważna. Jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka- psychicznego, ale też fizycznego, emocjonalnego i społecznego.

Przez zabawę dziecko poznaje świat, uczy się życia, tego jak ono funkcjonuje- ćwiczy swoje nowo nabyte umiejętności. No i najważniejszą kwestią jest to, że zabawa sprawia maluchom olbrzymią radość. Dzieci mogłyby się bawić non stop. Zabawa tylko zmienia swoją formę w zależności od tego w jakim jest wieku i tym samym jakie ma możliwości rozwojowe.

I dlatego właśnie zabawa ma moc- bo ma tak wielkie znaczenie w życiu dziecka.

 A o jakiej mocy mowa?
Zabawa ma moc:
  •  terapeutyczną
  •  rozwijającą umiejętności
  •  leczniczą
  •  budującą więź z innymi
  •  wzmacniania poczucia wartości
i wiele, wiele innych...

Miejmy więc to z tyłu głowy bawiąc się z maluchem po raz pięćdziesiąty w układanie wieży z kloców: dla dziecka znaczy to coś więcej- tu nie tylko chodzi o to, by tą wieżę zbudować. 

W najbliższym czasie w klubie Laloba będzie szkolenie, na którym będą poruszane wszystkie aspekty dotyczące zabawy. Jest to kurs: "Szkoła Rodzica. Rozwój dziecka przez zabawę".

Plan szkolenia znajduje się tutaj.
Zapisy pod numerem tel:  666 290 333
Jest tylko 6 miejsc! Kto pierwszy ten lepszy :)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz