Co dla Dzieci


W ofercie mamy zajęcia dla dzieci od 3 miesiąca do 4 roku życia:


PRZYTULANKI (od 6 do 12 miesiąca życia wraz z mamami)

Podczas zajęć rodzice nauczą się jak bawić się z maluszkiem, który dopiero ma przed sobą (albo jest w trakcie nauki tychże) siadanie, raczkowanie, chodzenie, pierwsze słowa. Nauczą się wspomagać swoją pociechę w rozwoju poprzez zabawę. Prowadząca przybliży również etapy rozwoju maluszka, omówi problemy, które można spotkać podczas pielęgnacji i wychowania maluszka. Zajęcia są też doskonałym czasem na poznanie innych mam, wymienienie się z nimi doświadczeniem. Zajęcia mają na celu wspomaganie budowania dobrej więzi pomiędzy mamą a dzieckiem oraz pomaganie w rozwoju maluszka.
Na zajęciach wykorzystywana jest metoda Zabaw Fundamentalnych.

SENSORKI (od 3 do 8 miesiąca wraz z mamami)

Zajęcia wspomagające i stymulujące wielozmysłowe poznawanie świata przez dziecko. Na Sensorkach stymulowane będą wszystkie zmysły malucha.  Będziemy po kolei oddziaływać zabawami na każdy z nich.  Do zabaw stymulujących zmysły użyjemy przedmiotów dostępnych w każdym domu. Czas niemowlęcy to czas w którym dziecku większość zmysłów dopiero się wyostrza i kształtuje. Jest to też okres, w którym dominują u malucha zabawy manipulacyjne i sensoryczne.  Niemowlaki odbierają bodźce, relacje,  sytuacje całymi sobą- przez wszystkie zmysły. Sensorki  będą wiec dla malucha doskonałym czasem spędzonym na zabawie, która rozwija jego odczuwanie i  wrażliwość, a dla opiekunów nauką rozwijających zabaw,  które potem można kontynuować już w zaciszu domowym. Na zajęciach wykorzystane będą elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz integracji sensorycznej.


WYGIBASY (1-2 lata wraz z rodzicami)

Zajęcia rozwojowe dla maluchów wraz z rodzicami. Świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu ze swoim maluchem!

Celem zajęć jest spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem na zabawach, które je rozwijają: wzmacniają jego ciało, doskonalą motorykę dużą i małą, stymulują rozwój wyobraźni, słownictwa oraz wspierają rozwojowi dobrej bliskości między rodzicem  a dzieckiem. Rodzice poznają też wiele zabaw, które, dzięki temu, że będą bazowały na rekwizytach znajdujących się w każdym domu, będzie mogli łatwo przenieść te zabawy na grunt domowy.

Na zajęciach wykorzystujemy elementy Zabaw Fundamentalnych, Ruchu Rozwijającego W.Sherborne , Rytmiki E.J.Dalcroze oraz umuzykalnienia C.Orffa.

HOPSASANKI (1,5-4 lata)

Zajęcia adaptacyjne dla maluchów. Pomagają bezstresowo i bezboleśnie rozstać się maluszkowi z rodzicem i zaadaptować się w grupie rówieśników. Wykorzystywane są w tym celu ruch, muzyka i twórcze zabawy. W trakcie zajęć dzieci będą doskonalić sferę ruchową, manualną, plastyczną, zmysłową, poznawczą.
Kiedy Twój dziecko jest gotowe na takie zajęcia? Kiedy widać, że już rozumie co się do niego mówi i reaguje na to (samo nie musi mówić!) oraz gdy pojawia się w nim zainteresowanie innymi dziećmi
HOPSASANKI w wersji KRÓTKIEJ (45 min) są zajęciami rozwojowymi dla maluchów. Z kolei uczęszczanie na wersję DŁUŻSZEJ (3 godziny) tych zajęć świetnie przygotowuje malucha do pójścia do przedszkola.

Ogólny plan HOPSASANEK:

9.30- 10.15- krótkie „Hopsasanki” (czyli zabawa z balonami, zabawy taneczno- ruchowe, rysowanie, zabawy twórcze, „czarodziejski dywan”)
10.15-10.30- pierwszy piknik (wspólne jedzenie)
10.30-11.00- zabawy plastyczne, konstrukcyjne
11.00-11.30- zabawy taneczno- ruchowe
11.30-11.45- drugi piknik
11.45-12.00- swobodne zabawy
12.00-12.30- czytanie, oglądanie książek, słuchanie bajek, zagadki, pożegnanie
Prosimy o przyniesienie własnego jedzenia i picia.

HOPSASANKI to łagodne, bezstresowe, pełne radości przygotowanie Twojego malucha do kolejnego etapu jego życia jakim będzie pójście do przedszkola. 

TANCE HULANCE (2- 4 LATA)

W czasie trwanie tych zajęć wykorzystane i ukierunkowane zostaną naturalne chęci i zdolności dzieci do ruszania się, skakania, tupania, klaskania, wirowania w rytm muzyki. Powoli dzieci wprowadzone zostaną w początki nauki tańca, w poznanie podstawowych kroków i technik tańca z różnych miejsc na świecie i technik. To także element integracji i przystosowania do współdziałania w grupie.

BALET (2,5-4 lata)

Zajęcia taneczno-ruchowe dla maluchów, które po raz pierwszy stykają się z tą formą tańca. Podczas zajęć dzieci są wprowadzane w podstawowe zagadnienia dotyczące tańca klasycznego, w charakterystykę jego ruchu. Poznają podstawowe pozycje, figury, ćwiczenia baletowe.  Lekcje te zawierają także zabawy ruchowo-taneczne, które uczą dzieci koordynacji ruchowej, pamięci ruchowej i współpracy w grupie.

ORGANIZACJA URODZIN

Organizujemy urodziny: dla przedszkolaków, dla dzieci szkolnych i nastolatków. Opis i ofertę znajdą Państwo na stronie internetowej: http://lalobacentrum.pl/oferta/urodziny-dla-dzieci/

Aktualny grafik zajęćhttp://lalobacentrum.pl/harmonogram/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz